LGS YKS KPSS ALES DGS TUS

DGS Taban Puanları ve Sıralamaları 2024 ÖSYM

DGS Taban Puanları ve Sıralamaları 2024 ÖSYM

2024 Dikey Geçiş Sınavına girenler aşağıda yer alan Üniversitelerin en son yeni taban puanları ve sıralamalarını aşağıdan öğrenebilirsiniz. DGS Taban Puanları 2024 ve DGS Başarı Sıralamaları 2024, buradaki puanlar DGS yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2023 DGS’ye girip tercih yapacak olan önlisans mezunu adayları bu başarı sıralamalarını ve taban puanlarını göz önünde bulundurmalılar.

Dört yıllık bölümlerin dikey geçiş yapılabilen ön lisans bölümleri aşağıdaki gibidir.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

 1. mahmut akça dedi ki:

  Hocam Selamun Aleykum sıralamam 8k
  istediğim okul ve bölüm 2020 yılında=8200 ile kapatmış kontejan 6
  2021 yılında=11300 ile kapatmış kontejan yine 6
  bu sene yine 6 kişi alıyor kesin gelir mi?

  1. Mustafa Akyüz dedi ki:

   Ve Aleyküm Selam
   Kontenjan olarak sadece istediğin üniversitenin kontenjanına bakman çok doğru bir sonuç vermez. Son 3 yıldır istediğin yer 6 kişilik yer açmıştır fakat aynı bölümün üst sıralardaki üniversitelerin kontenjanları azaldıysa istediğin yerin de sıralaması yükselecektir. Üst sıralardaki üniversitelerin kontenjanlarının sabit kaldığını düşünerek tercih yapsak bile sıralamanın kontenjandan bağımsız olarak yükselmesi veya düşmesi çok olası. Mesela bilgisayar mühendisliği bu sene revaçta olan bir bölüm ve kontenjandan bağımsız yükselmeler olacaktır.
   Bütün bu yazdıklarımın neticesi, kesin gelir diye bir şey söylemek mümkün değil. Gelmesi olası diyebiliriz. Sen tercih listene mutlaka yaz