LGS YKS KPSS ALES DGS TUS

Üniversite Taban Puanları 2023 ve Başarı Sıralamaları YÖKATLAS-ÖSYM

Üniversite Taban Puanları 2023 ve Başarı Sıralamaları YÖKATLAS-ÖSYM

2023 Üniversite Taban Puanları ve 2023 Üniversite Başarı Sıralamalarına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz Ayrıca  4 yıllık ve 2 yıllık bölümlerin kontenjan bilgilerini sizler için derledik TYT taban puanları, AYT Taban Puanları, YKS taban puanları, TYT başarı sıralamaları, AYT başarı sıralamaları gibi birçok veriyi YÖKATLAS sitesinden alınmış olup en güncel puanlardır

Buradaki puanlar 2022 YKS yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup sıralamalar ise yığınsal dağılımdan faydalanılarak oluşturulmuştur. 2023 YKS’ye girip tercih yapacak olan  adayların bu başarı sıralamalarını ve taban puanlarını göz önünde bulundurmalılar Dipnot: Burada verilen puanlar ve sıralamaların tamamı bu sene yerleşen adaylara aittir. Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır.

Bölüm bölüm taban puanlarına bakmak için ;

4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları İçin Tıklayınız

2 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları İçin Tıklayınız

 

Yorumlar

  1. makina mühendisi. dedi ki:

    Yanlış yazmışsınız, İtü’de makine mühendisliği yok makina mühendisliği var. Aynı şekilde , Odtü ve Boğaziçi’nde de yok. Ayrıca kendine “makine mühendisi” diyen arkadaşların bir odası da yok. Makina Mühendisleri Odası var.

    Bakmayın siz Türk dil kurumundaki insanlara, onlar mühendislikten falan anlamaz. Mesleğin adını, mesleği en iyi yapanlar koyar. Onlar da “Makina Mühendisliği” demişler. ( Teknik Üniversite’de akademisyen bir abiniz olarak fikrimi belirttim) . Saygılar . Gözlerinizden öperim.

    1. Mustafa Akyüz dedi ki:

      Bilgilendirme için teşekkür ederiz