LGS YKS KPSS ALES DGS TUS

DGS Hangi Bölüm Kaç Net 2022

NASIL KULLANILIR ?

 • Diploma notunuzu ister 100’lük ,ister 4’lük sisteme göre giriniz
 • Geçen sene DGS ile bir bölüme yerleştiyseniz ilgili kutucu işaretleyiniz
 • İstediğiniz üniversite ve bölümü seçiniz
 • En son hesapla butonuna basınız

UYARI !

 • Bu sitede elde edilen veriler, 2021 DGS sonuçlarına göre hesaplanmıştır. Her sene sınavın zorluğu değiştiği için yapmanız gereken netler de değişecektir.
DGS Hukuk Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir? DGS Hukuk Kaç Net 2022 DGS Okul Öncesi Öğretmenliği için Kaç Net Gerekir? DGS Hemşirelik için Kaç Net Gerekir? DGS İlahiyat için Kaç Net Gerekir? DGS Veterinerlik için Kaç Net Gerekir? DGS kazanmak için Kaç Net Gerekir? DGS Gastronomi için Kaç Net Gerekir? DGS Diyetisyenlik için Kaç Net Gerekir? DGS geçmek için Kaç Net Gerekir? DGS YÖKATLAS

Yorumlar

 1. yılmaz dedi ki:

  hoca ahmet yesevi üniversitesi yok sisteminizde. ekleyebilir misiniz puan hesaplamak için

  1. Mustafa Akyüz dedi ki:

   Haklısınız gözümüzden kaçmış en kısa zamanda ekleyelim

 2. seyma dedi ki:

  sınav soru sayısı azaldığı için daha az netle istediğimiz bölüme girme sanşımız arttı mı ? Yeni sistemle ilgili öngörülerinizi paylaşmanız mümkün mü? Geçen sene 38 net ile girebildiğim bölüme bu sene mantıken 32 netle girebilmem gerekiyor bu öngörü doğru mudur?

  1. Mustafa Akyüz dedi ki:

   Merhabalar, soru sayısı ile beraber sınav süresi de azaldı. Her ne kadar soru başına düşen süre bir miktar artsa da sınavın geneline etki edecek kadar fazla bir süre değil. Bu sebeple esasında 60 soruda 30 net yapmak ve 50 soruda 25 soru yapmak aynı kefeye koyulabilir. Tabi ki bu sizin de ifade ettiğiniz gibi bir öngörü. Muhtemelen yer yer puanlarda ve sıralamalarda değişiklikler olacaktır Fakat genel ortalamaya bakıldığında önceden 30 net şimdi 25 net şeklinde bir formül çıkarılabilir.

   Fakat buradan sizin yorumunuza da cevap vermek suretiyle bütün adaylara bir açıklama yapabiliriz. İyi üniversitelerde kontenjanlar hatırı sayılır bir şekilde azaldı. Eğer istediğiniz üniversite daha önceki sene 5 kişi alıp bu sene 1 kişilik yer açmışsa burada elde edilen net kesinlikle yeterli olmaz. Burada çıkan netler geçen sene o bölüme yerleşen adayın bu seneki sisteme göre kaç net yaptığı bilgisidir. Burada hesap yaptıktan sonra mutlaka gitmek istediğiniz yerin geçen sene ve bu seneye ait kontenjanlarını karşılaştırınız.