LGS YKS KPSS ALES DGS TUS

Sanat Tarihi İçin Kaç Net Gerekir 2027 ?

Sanat Tarihi İçin Kaç Net Gerekir? Sanat Tarihi kazanmak için hangi dersten kaç net yapmalıyım, Sanat Tarihi kazanmak için kaç net gerekir gibi pek çok soru adaylar arasında merak konusudur. Bu noktada 2027 Sanat Tarihi için kaç net gerekir yazımızı kaleme aldık. Burada yer alan veriler, YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel netlerdir (2025 verileri). 2026 yerleştirmesine ait netler YÖK tarafından açıklandığında bu sayfa güncellenecektir.

Sanat Tarihi Taban Puanları öğrenmek için tıkla !

Diğer bölümler için tıklayınız !!

Hangi Bölüm Kaç Net ?

Sanat Tarihi Programlarına Yerleşen Son Kişinin Netleri;

ÜniversiteDip.
Notu
Kont.TYT
Toplam
AYT
Ede.
AYT
Tar1
AYT
Coğ1
AYT
Tar2
AYT
Coğ2
AYT
Fel.
AYT
Din
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi73,833049,2514,007,506,009,759,754,504,75
İstanbul Üniversitesi86,133052,0012,7510,002,255,258,505,756,00
Hacettepe Üniversitesi84,003042,0012,7510,001,007,256,007,004,75
Ankara Üniversitesi (Uzaktan Öğretim)77,755043,0014,506,506,002,758,507,006,00
Marmara Üniversitesi93,353045,7515,755,002,506,505,005,004,75
Ankara Üniversitesi98,333050,259,505,256,003,756,255,753,75
İstanbul Medeniyet Üniversitesi72,943042,7510,756,250,005,007,758,504,75
Ege Üniversitesi87,893057,759,251,253,001,755,756,005,00
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi65,413035,7512,756,753,507,507,252,503,50
Anadolu Üniversitesi77,023040,0010,253,75-0,257,253,508,252,25
Akdeniz Üniversitesi64,193042,2511,503,253,754,758,504,503,50
Bursa Uludağ Üniversitesi89,713030,0011,754,002,753,505,007,503,50
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi80,262538,506,756,252,507,506,503,504,75
Sakarya Üniversitesi63,332532,258,006,502,256,008,502,002,25
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi75,072538,756,501,251,004,251,757,004,75
Ondokuz Mayıs Üniversitesi64,292537,506,502,501,003,506,005,752,25
Mersin Üniversitesi65,332536,257,504,503,500,505,254,503,50
Manisa CelÂl Bayar Üniversitesi64,502540,005,251,251,254,006,004,503,50
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi64,962544,003,252,502,753,507,252,502,75
Pamukkale Üniversitesi65,522532,509,252,752,754,002,255,000,50
Trakya Üniversitesi63,542528,5015,502,250,002,754,253,001,00
Selçuk Üniversitesi64,903030,007,003,251,501,503,255,753,50
Erciyes Üniversitesi70,252522,752,007,501,756,003,752,503,50
Süleyman Demirel Üniversitesi57,132526,7515,251,001,252,752,751,502,75
Necmettin Erbakan Üniversitesi69,082530,256,25-1,001,254,753,752,502,50
Afyon Kocatepe Üniversitesi61,282529,5012,001,751,50-1,001,503,253,50
Ordu Üniversitesi57,672530,757,253,752,500,752,503,002,25
Atatürk Üniversitesi60,352519,006,752,502,754,251,002,002,50
Uşak Üniversitesi72,852518,754,003,250,252,506,251,252,25
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi60,252528,503,003,753,754,254,750,753,75
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi61,472524,505,500,251,500,756,252,751,25
Bartın Üniversitesi72,58–13,509,000,503,50-0,756,001,001,00
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi70,712525,250,001,25-0,502,500,754,004,75
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi63,292529,254,50-1,251,000,752,752,502,75
Fırat Üniversitesi65,792530,253,500,000,000,753,252,002,50
Adıyaman Üniversitesi62,732520,005,251,500,75-1,252,254,753,50
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi66,782527,005,503,501,25-0,25-0,250,752,75
Batman Üniversitesi75,342523,508,502,501,250,002,753,252,25
Mardin Artuklu Üniversitesi65,722512,005,250,001,00-1,005,255,002,25
Karabük Üniversitesi61,912512,505,004,002,500,504,001,501,25
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi58,852517,50-2,252,501,251,007,254,501,00
Yozgat Bozok Üniversitesi64,752526,255,250,00-1,501,00-0,252,002,25
Bitlis Eren Üniversitesi56,68257,506,00-0,751,500,754,253,001,50
Kafkas Üniversitesi64,72254,003,750,003,002,004,751,750,75
Iğdır Üniversitesi63,612519,753,251,252,751,252,752,752,25
Ardahan Üniversitesi56,21255,509,750,000,001,005,001,250,00

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.