LGS YKS KPSS ALES DGS TUS

Mekatronik (2 Yıllık) İçin Kaç Net Gerekir 2027 ?

Mekatronik İçin Kaç Net Gerekir? Mekatronik kazanmak için hangi dersten kaç net yapmalıyım, Mekatronik  kazanmak için kaç net gerekir gibi pek çok soru adaylar arasında merak konusudur. Bu noktada 2027 Mekatronik için kaç net gerekir yazımızı kaleme aldık. Burada yer alan veriler, YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel netlerdir (2025 verileri). 2026 yerleştirmesine ait netler YÖK tarafından açıklandığında bu sayfa güncellenecektir.

Mekatronik Taban Puanları öğrenmek için tıkla !

Diğer bölümler için tıklayınız !!

Hangi Bölüm Kaç Net ?

Mekatronik (2Yıllık) Programlarına Yerleşen Son Kişinin Netleri;

ÜniversiteDip.
Notu
KontenjanTYT
Türkçe
TYT
Sos.
TYT
Mat.
TYT
Fen
Yeditepe Üniversitesi (Burslu)77,69–28,2515,2514,007,00
Ege Üniversitesi (Erkek)72,632530,509,0011,0015,00
Ostim Teknik Üniversitesi (Burslu)90,611024,2512,0011,509,25
Piri Reis Üniversitesi (Burslu)85,041131,7511,759,004,75
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)75,45520,0011,0018,008,75
Gazi Üniversitesi82,467027,509,504,505,50
Dokuz Eylül Üniversitesi86,935525,7512,7512,252,00
Kto Karatay Üniversitesi (Burslu)68,78825,2516,507,756,75
Eskişehir Teknik Üniversitesi92,326027,0016,2510,756,50
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)70,431026,5014,255,759,50
Ankara Üniversitesi75,244030,2515,255,752,50
Doğuş Üniversitesi (Burslu)96,161017,7512,503,255,00
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi70,526026,758,0010,757,00
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)86,39916,757,509,506,25
İstanbul Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)89,461026,252,7513,505,00
Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu (Burslu)80,87423,0011,759,504,00
İstanbul Beykent Üniversitesi (Burslu)76,29524,2511,252,254,50
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi85,065028,5011,753,752,75
Ege Üniversitesi (Kız)84,322521,5011,507,256,25
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)75,00826,507,003,753,75
Manisa CelÂl Bayar Üniversitesi80,315019,257,7514,005,25
Kocaeli Üniversitesi70,136023,758,756,7510,25
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi73,663022,507,003,754,50
Toros Üniversitesi (Burslu)99,62621,007,506,253,75
Kocaeli Üniversitesi76,666025,758,004,255,50
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi74,434027,7511,503,000,00
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi68,296024,5010,255,252,75
Kayseri Üniversitesi78,225023,007,254,256,75
Gaziantep Üniversitesi71,984020,5014,001,256,50
Balıkesir Üniversitesi77,024023,256,003,508,50
Ordu Üniversitesi71,663023,756,009,250,00
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi76,284024,258,254,751,50
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi82,744021,257,752,755,50
Piri Reis Üniversitesi (%50 İndirimli)61,293818,255,757,252,50
Tarsus Üniversitesi72,794018,7513,754,500,00
Karadeniz Teknik Üniversitesi67,314516,7513,753,753,50
Manisa CelÂl Bayar Üniversitesi77,864014,759,252,001,50
Uşak Üniversitesi82,734024,757,001,751,00
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi70,714024,2512,000,000,00
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi76,804020,007,501,25-2,25
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi74,135020,5012,50-0,503,00
Düzce Üniversitesi79,274015,009,50-0,251,50
Fırat Üniversitesi79,814022,505,254,500,25
Pamukkale Üniversitesi66,434020,004,252,751,50
İskenderun Teknik Üniversitesi77,474022,256,253,500,50
Sinop Üniversitesi81,085012,756,251,253,50
Ostim Teknik Üniversitesi (%50 İndirimli)66,785622,258,751,502,25
Kırklareli Üniversitesi67,005526,258,00-1,001,00
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi65,174023,2510,500,000,50
Batman Üniversitesi79,772018,259,003,000,50
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi71,794018,7512,75-1,252,50
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi68,544511,508,750,504,25
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi83,874016,006,504,500,00
Amasya Üniversitesi85,163016,251,253,007,50
Trakya Üniversitesi78,264010,503,755,75-0,50
Selçuk Üniversitesi66,553518,505,004,003,25
Kastamonu Üniversitesi61,696020,757,502,750,00
Girne Amerikan Üniversitesi (Burslu)68,801021,503,251,753,50
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi63,504023,257,75-0,250,00
Çankırı Karatekin Üniversitesi82,504010,257,750,00-0,25
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi69,184021,757,255,501,50
Bingöl Üniversitesi78,44259,759,754,002,50
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)78,703618,753,002,002,50
Hitit Üniversitesi69,584515,256,250,00-1,50
Selçuk Üniversitesi59,774017,7511,50-0,25-0,50
Adıyaman Üniversitesi57,523019,508,50-0,752,00
Aksaray Üniversitesi76,14358,757,503,00-3,25
Muş Alparslan Üniversitesi61,723012,753,004,500,75
Necmettin Erbakan Üniversitesi58,065019,507,250,251,50
Gümüşhane Üniversitesi64,464017,507,750,75-0,25
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi70,164011,006,250,000,00
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi72,053018,250,50-2,250,00
Bitlis Eren Üniversitesi73,82308,756,250,000,00
Malatya Turgut Özal Üniversitesi58,924015,2510,000,250,00
Bayburt Üniversitesi60,573011,255,001,001,25
Kto Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)69,512618,753,250,000,75
Artvin Çoruh Üniversitesi64,463010,257,50-0,75-0,25
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi65,863015,751,75-2,001,25
İstanbul Gedik Üniversitesi (%50 İndirimli)79,92657,250,250,000,25
Doğuş Üniversitesi (%50 İndirimli)73,116714,002,75-0,501,00
Piri Reis Üniversitesi (Ücretli)57,73332,507,500,001,25
Girne Amerikan Üniversitesi (%50 İndirimli)59,53205,25-1,00-0,75-0,50
Yeditepe Üniversitesi (%50 İndirimli)60,65–6,25-1,250,503,75
İstanbul Arel Üniversitesi (Ücretli)59,00–6,25-2,500,00-0,75
İstanbul Beykent Üniversitesi (%50 İndirimli)72,19344,000,750,50-0,50
İstanbul Nişantaşı Üniversitesi (%50 İndirimli)74,63606,006,25-0,75-0,75
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%50 İndirimli)71,87673,752,50-5,00-1,25
İstanbul Arel Üniversitesi (%50 İndirimli)60,00493,754,500,00-0,25
Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu (%50 İndirimli)59,02302,751,250,00-2,25
Toros Üniversitesi (%25 İndirimli)82,77375,500,250,00-1,00
Kto Karatay Üniversitesi (Ücretli)56,60281,50-0,50-1,50-2,00
İstanbul Nişantaşı Üniversitesi (Ücretli)52,7711,25-1,00-2,750,00

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.