LGS YKS KPSS ALES DGS TUS

Tüm Mühendislik Bölümleri Taban Puanları 2023 Başarı Sıralamaları

Tüm Mühendislik Bölümleri Taban Puanları 2023 Başarı Sıralamaları
16.08.2022
A+
A-

Tüm Mühendislik bölümlerinin taban puanları için bölümlerin güncel taban puanlarını sizler için paylaşıyoruz. 2022 yılında gireceğiniz üniversite sınavına göre yapacağınız tercihler için aşağıdaki taban puanları ve sıralama verilerinden yararlanabilirsiniz. Bunun yanında tablodan bölümlerin puan türünü, üniversitelerin vakıf mı veya devlet üniversitesi mi olduğunu ve bölümlerin genel kontenjan ve genel yerleşen bilgilerine ulaşabilirsiniz.

2023 mühendislik bölümlerinin taban puanları ve başarı sıralamaları açıklandı. Sizlerde Tüm Mühendislik Bölümlerinin Taban Puanları ve Başarı Sıralamalarına aşağıdaki linklerden tıklayarak ulaşabilirsiniz. NOT: Mühendislik programlarına yerleşebilmek için ilgili puan türünde en düşük 300.000 sıralamasını elde etmelisiniz. Mühendislik programlarına yerleştirme işlemlerinde
(Orman, Ziraat, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri, Su Ürünleri/Su Bilimleri Fakülteleri programları İle Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği, Biyosİstem Mühendisliği, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği, Su Ürünleri Mühendisliği programları hariç; Ziraat Fakültelerinin Gıda Mühendisliği dâhil) Bu oluşturduğumuz tablo ÖSYM’nin yayınladığı yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere göre düzenlenmiştir.

İşte Tüm Mühendislik Bölümlerinin 2023 Yılı Taban Puanları ve Başarı sıralamaları;

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.