LGS YKS KPSS ALES DGS TUS

Gazetecilik İçin Kaç Net Gerekir 2027 ?

Gazetecilik İçin Kaç Net Gerekir? Gazetecilik kazanmak için hangi dersten kaç net yapmalıyım, Gazetecilik kazanmak için kaç net gerekir gibi pek çok soru adaylar arasında merak konusudur. Bu noktada 2027 Gazetecilik için kaç net gerekir yazımızı kaleme aldık. Burada yer alan veriler, YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel netlerdir (2025 verileri). 2026 yerleştirmesine ait netler YÖK tarafından açıklandığında bu sayfa güncellenecektir.

Gazetecilik Taban Puanları öğrenmek için tıkla !

Diğer bölümler için tıklayınız !!

Hangi Bölüm Kaç Net ?

Gazetecilik Programlarına Yerleşen Son Kişinin Netleri;

ÜniversiteDip.
Notu
Kont.TYT
Toplam
AYT
Ede.
AYT
Tar1
AYT
Coğ1
AYT
Tar2
AYT
Coğ2
AYT
Fel.
AYT
Din
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)93,99379,0016,5010,003,508,507,507,006,00
Ankara Üniversitesi86,414054,5013,255,501,253,5010,008,253,75
İstanbul Üniversitesi78,074058,5012,755,254,757,755,005,253,50
Marmara Üniversitesi80,734057,0017,003,751,003,006,507,753,75
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)81,39455,0012,756,504,754,257,753,756,00
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)65,63458,259,255,252,503,757,258,253,50
Ege Üniversitesi82,684043,0012,004,502,255,257,255,756,00
Üsküdar Üniversitesi (Burslu)83,24655,5012,002,502,501,504,008,506,00
Maltepe Üniversitesi (Burslu)84,37438,0016,503,003,505,006,254,504,75
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi64,424044,0014,004,253,755,256,506,752,75
Anadolu Üniversitesi78,724043,007,752,504,758,507,253,254,75
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)73,79–55,2511,258,756,003,507,000,000,00
Akdeniz Üniversitesi90,174049,2512,755,001,001,503,505,752,50
Kocaeli Üniversitesi79,424031,2515,254,003,501,004,755,753,50
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi77,374043,259,502,500,505,253,506,003,50
Sakarya Üniversitesi73,084033,507,752,503,502,258,505,753,50
İstanbul Üniversitesi (Uzaktan Öğretim)73,0110030,7511,756,250,003,754,753,253,50
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi82,694035,007,502,252,503,253,754,752,75
Mersin Üniversitesi65,504036,509,003,754,753,502,253,503,50
Ankara Üniversitesi (Uzaktan Öğretim)81,5010047,255,250,001,004,753,504,501,00
Çukurova Üniversitesi83,024027,258,252,503,002,257,753,751,50
Selçuk Üniversitesi91,044042,7512,751,254,753,754,752,00-0,25
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi78,144027,756,254,002,254,257,253,501,50
Gaziantep Üniversitesi75,594034,259,253,002,502,753,501,752,25
Ondokuz Mayıs Üniversitesi78,084037,503,505,752,252,754,751,752,50
Süleyman Demirel Üniversitesi70,974041,759,000,750,252,004,253,251,75
Erciyes Üniversitesi82,554044,508,001,751,000,755,501,250,00
Dicle Üniversitesi61,504023,757,755,003,506,002,250,753,50
Trabzon Üniversitesi60,984031,7510,001,752,50-1,004,005,252,25
Atatürk Üniversitesi72,004037,255,256,252,251,503,505,750,00
Uşak Üniversitesi71,884031,007,502,750,253,004,754,753,50
Maltepe Üniversitesi (Ücretli)76,04–24,751,755,001,003,756,001,002,75
Kastamonu Üniversitesi63,634026,752,751,751,754,501,002,502,75
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi66,764022,2512,252,000,50-0,253,505,002,75
İnönü Üniversitesi57,484018,503,503,002,503,506,501,002,50
Aksaray Üniversitesi77,994025,004,75-0,751,751,253,751,003,75
Giresun Üniversitesi63,394022,253,25-0,251,003,251,254,253,75
Maltepe Üniversitesi (%50 İndirimli)78,291923,253,501,501,502,502,002,25-0,50
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi71,314018,255,502,500,001,507,250,251,00
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi70,833520,254,502,500,001,005,002,001,25
Fırat Üniversitesi78,574024,007,002,500,50-0,252,250,001,00
Karabük Üniversitesi80,893034,005,500,250,25-2,252,500,751,00
Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi63,20522,750,252,504,000,254,001,501,00
Gümüşhane Üniversitesi78,184024,003,50-0,251,750,001,501,251,25
Yozgat Bozok Üniversitesi75,174023,755,751,25-0,251,750,754,502,50
Muş Alparslan Üniversitesi70,61406,252,253,000,751,756,001,001,50
İstanbul Arel Üniversitesi (%50 İndirimli)82,54–20,251,75-0,500,75-0,250,250,002,50
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)79,83–14,003,750,751,500,750,250,000,00
Üsküdar Üniversitesi (%50 İndirimli)57,294213,500,00-0,750,501,502,75-0,250,00
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)76,481514,251,251,75-0,250,504,001,00-0,25
Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi54,67105,250,252,50-0,251,000,000,000,00
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)65,08302,001,50-2,25-1,500,001,251,25-0,25

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.